Error: Your upload path is not valid or does not exist: /home/htafesti/public_html/wp-content/uploads Atatürk'ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri Turu | Festival Turları

Atatürk’ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri

Damal Şenlikleri
PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Her yıl 15 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında Karadağ sırtlarında Atatürk’ün bu silueti net olarak izlenmektedir.
Festival Turları

Her yıl 15 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında Karadağ sırtlarında Atatürk’ün bu silueti net olarak izlenmektedir.

25. ATATÜRK’ÜN İZİNDE VE GÖLGESİNDE DAMAL ŞENLİKLERİ Bu yıl 25’incisi yapılacak olan, Atatürk’ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri”, 09 Temmuz 2023 de düzenlenecek.

DAMAL FESTİVALİ 

Damal, dağlarında beliren Atatürk silüeti ile ünlüdür. Her yıl Haziran ayının 15 ile Temmuz ayının 15’ine kadar saat 18’00 den itibaren Karadağ sırtlarında Atatürk’ün bu silueti net olarak yaklaşık 20 dakika izlenmektedir.
Bu festivalin diğer festivallerden çok önemli bir farkı vardır. Bu festivalin belirleyicisi eşine az rastlanan bir doğa olayına da tanıklık etmektedirler.

1996 yılından beri her yıl Damal Belediyesi tarafından organize edilen Atatürk’ün İzinde ve Gölgesinde Damal Şenlikleri’ne gelenler Atatürk’ün Karadağ sırtlarına düşen silüetini izlerken şaşkınlıklarını gizleyememektedirler.
İlk kez Damal’ın Yukarıgündeş köyünde Adıgüzel Kırmızıgül adlı bir çoban tarafından gözlenen ve 1975 yılında Erdoğan Kumru adlı bir gazeteci tarafından fotoğraflanarak Genel Kurmay Başkanlığı’na gönderilen Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yüzünün profilden gölgesi görenleri hayretler içinde bırakmaktadır.
Damal’da marşlarla, türkülerle ve şarkılarla açılan festival nefis görüntülere sahne olmaktadır. Azerbaycan ve Gürcistan gibi Kafkas ülkelerinden ve ülkemizin dört bir yanından gelen ünlü sanatçıların da katıldığı şenlik görülmeye değerdir.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    © 2024 Festival Turları, Dünya Festival Gezileri. Tüm hakları saklıdır