Error: Your upload path is not valid or does not exist: /home/htafesti/public_html/wp-content/uploads Bisiklet Bir Tutkudur. En İyi Bisiklet Tatil Rotaları | Festival Turları, Dünya Festival Gezileri
Bisikletle Gezi Rotaları

Bisiklet Bir Tutkudur. En İyi Bisiklet Tatil Rotaları

Mayıs 8, 2017 Tatil Blog

Bisiklet ile keşif yapmak isteyenler için en iyi tatil rotalarını sunuyoruz. Bisikletiniz, keşif tutkunuz ve beden kondisyonunuz hazırsa başlıyoruz!

İşte birbirinden özel deneyimler sunan 10 bisiklet rotası:

10) Almanya Bodensee-Königssee

Almanya Bodensee

Almanya Bodensee

500 km.’lik parkur için pedala kuvvet gerekiyor. Ancak yol boyunca görülen doğa harikaları, ulaşılan kamping, otel ve restoran hizmetleri, dökülen terin hakkını veriyor.

9) Salento-Puglia

Salento Puglia

Salento Puglia

Güney İtalya’yı bisikletle gezmek isteyenler asla pişman olmuyor. Günde 30 km. yol ile 6 günde tamamlanan rota, eşsiz şehir manzaraları sunuyor. Romantik çiftler için ideal olan alan, Salento Bölgesi’nin tadına varmanızı garantiliyor.

8) Kabak Koyu

Kabak Koyu

Kabak Koyu

Yerli alternatifler de yabancı rotaları aratmıyor. Kabak Koyu, eşsiz doğası ile bisiklet tutkunlarının vazgeçilmezi oluyor. Kayaköy ve Ölüdeniz’i içine alan rota, 29 kilometreden oluşuyor. Ölüdeniz çevresinde pedal çevirmek, unutulmaz bir deneyimi ayağınıza getiriyor.

7) La Route Verte

La Route Verte

La Route Verte

Kanada’ya gitme nedeni olabilecek 4000 km.’lik bu benzersiz parkur, kırsal özelliği ile diğer yerlerden ayrılıyor. Quebec bölgesine uzanan rota içinde Montréal de yer alıyor. Hem dağ ve şehir hem de nehir manzarası vadeden yolda mükemmel manzara, ayağınızı adeta yerden kesiyor…

6) Rodos

Rodos Bisiklet Gezisi

Rodos Bisiklet Gezisi

Ada çevresini içine alan 200 kilometrelik bisiklet rotası, iki günde tamamlanabiliyor. Soluklanırken kendinizi masmavi koylarda sulara bırakabilir; Rodos’un tarih kokan kıyılarında keyif yapabilirsiniz.

5) Çukurbağ

Çukurbağ Bisiklet Turu

Çukurbağ Bisiklet Turu

Antalya’nın Kaş ilçesinden başlayan tur, yeşil ile mavinin kavuştuğu Meis adası manzarası ile fark yaratıyor. 29 kilometrelik rota, orta zorluk seviyesi ile yarı-profesyonellerin gözdesi oluyor.

4) Tuna Nehri

Tuna Nehri Bisiklet Rotası

Tuna Nehri Bisiklet Rotası

801 kilometrelik Tuna Nehri’nin Passau bölgesinden Budapeşte’ye kadar olan kısmını içeren parkur, Viyana ve Bratislava’nın şehir manzaralarını sunduktan sonra sizi Macaristan’ın tarih kokan başkentine getiriyor. Parkur, kültür gezisi meraklıları için iyi bir alternatif oluyor.

3) Dalmaçya

Dalmaçya Bisiklet Gezisi

Dalmaçya Bisiklet Gezisi

370 mil olan parkur, Hırvatistan kıyılarını kapsıyor. Dubrovnik’te sona eren bisiklet yolculuğu, Adriyatik kıyılarında romantik bir gezi isteyenlerin seçimi oluyor.

2) Soğanlı Vadisi

Soğanlı Vadisi

Soğanlı Vadisi

Peri bacalarını görürken, bu görkemli manzarayı bisiklet gezisi ile taçlandırmak isteyenlerin tercihi, Soğanlı Vadisi oluyor. 46 kilometrelik parkur, büyüleyici atmosferinin ardından bölge mutfağının keyfini çıkarmanıza izin veriyor.

1) Wight Adası

Wight Adası Bisiklet Turu

Wight Adası Bisiklet Turu

100 kilometrelik parkur, balıkçı köylerinde vakit geçirilerek tatile dönüştürülebiliyor. Burnunuza gelen deniz kokusu, vahşi doğanın sesleri ile renklenecek ada turu, İngiltere’nin yağmurlu atmosferi ile zorluk kazanıyor ama bu gezi için her zorluğa değiyor.

 

 

 


Bisiklet Bir Tutkudur. En İyi Bisiklet Tatil Rotaları” için 0 yorum yapılmış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


© 2024 Festival Turları, Dünya Festival Gezileri. Tüm hakları saklıdır