Error: Your upload path is not valid or does not exist: /home/htafesti/public_html/wp-content/uploads Limasol Karnavalı | Kıbrıs | Dünya Festival Turları

Limasol Karnavalı

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Limasol Karnavalı, Limasol’da olduğu kadar Kıbrıs’ta da en eski ve en popüler karnavaldır. 11 gün süren karnaval da  Limasol halkı, şehrin tarihi merkezinde et tüketimi (Yunanca tsiknomata), serenat ve derme çatma partiler gibi geleneksel mevsim geleneklerini kutladıkları çeşitli yerlerde toplanırlar. Karnaval etkinlikleri ve meyhanelerde, gece kulüplerinde ve otellerde yapılan eğlenceler iki hafta sonu doruğa ulaşır....
Dünya Festival Turları

Limasol Karnavalı, Limasol’da olduğu kadar Kıbrıs’ta da en eski ve en popüler karnavaldır. 11 gün süren karnaval da  Limasol halkı, şehrin tarihi merkezinde et tüketimi (Yunanca tsiknomata), serenat ve derme çatma partiler gibi geleneksel mevsim geleneklerini kutladıkları çeşitli yerlerde toplanırlar. Karnaval etkinlikleri ve meyhanelerde, gece kulüplerinde ve otellerde yapılan eğlenceler iki hafta sonu doruğa ulaşır. Bu iki hafta sonu, yerli ve yabancı binlerce karnaval müdaviminin katılımıyla çocuk geçit töreninin yanı sıra ana karnaval geçit töreni düzenleniyor.

LİMASOL KARNAVALI

Limasol Karnavalı, Limasol’da olduğu kadar Kıbrıs’ta da en eski ve en popüler karnavaldır.

11 gün süren karnaval da  Limasol halkı, şehrin tarihi merkezinde et tüketimi (Yunanca tsiknomata), serenat ve derme çatma partiler gibi geleneksel mevsim geleneklerini kutladıkları çeşitli yerlerde toplanırlar. Karnaval etkinlikleri ve meyhanelerde, gece kulüplerinde ve otellerde yapılan eğlenceler iki hafta sonu doruğa ulaşır. Bu iki hafta sonu, yerli ve yabancı binlerce karnaval müdaviminin katılımıyla çocuk geçit töreninin yanı sıra ana karnaval geçit töreni düzenleniyor.

Pagan ayinlerine kadar uzanan eski bir gelenek olduğu söylenen Limasol Karnavalı Festivali, şimdilerde eğlenceli bir etkinlik olarak düzenleniyor. Yerel inanış, bunun Hristiyanlık öncesi dönemlere ve şarap ve eğlence tanrısı Dionysos’u onurlandıran eski bir Yunan festivaline kadar uzanan Helenistik bir miras olduğu yönündedir. Bununla birlikte, karnavalın ilk yazılı referansı, Kıbrıslıları putperestlikle ve Büyük Oruç’un başlangıcını kutlamak gibi yabancı bir geleneği kabul etmekle suçlayan Nеоphitos Egklistos’a aittir. İkinci tarihi söz, 1566’da Kutsal Topraklar’a yaptığı bir yolculuk sırasında Kıbrıs’ı ziyaret eden Christophor Furkher Nirenberg’e aittir. Nirenmberg, karnaval geçit törenlerinden etkilendi ve yerel soyluların insanların dans ettiği, şarkı söylediği ve eğlendiği muhteşem ziyafetler düzenlediklerini anlattı. Şu anda Limasol’da uygulandığı şekliyle, 15. ve 16. yüzyıllarda Kıbrıs’ı yöneten Venediklilerden kalma bir mirastır. Bununla birlikte Venedik Karnavalı, kıyaslandığında hem yetişkinler hem de çocuklar Limasol Karnavalı’na katılabilir ve kural olarak Eski Şehir’de herkes birbirinin üzerine köpük döker. Kutlamalar adanın çevresindeki çoğu kasabada yapılır.
    © 2024 Festival Turları, Dünya Festival Gezileri. Tüm hakları saklıdır