Error: Your upload path is not valid or does not exist: /home/htafesti/public_html/wp-content/uploads Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali Turu | Festival Turları

Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali (Sandland)

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
-
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
İlk kez 2006 yılında düzenlenen ve gelenekselleşen, her yıl artan ilgi ve ziyaretçi sayısıyla, Antalya ve Türkiye’nin önemli kültür-sanat etkinlikleri arasında yerini almıştır…
Türkiye Festival Turları

İlk kez 2006 yılında düzenlenen ve gelenekselleşen, her yıl artan ilgi ve ziyaretçi sayısıyla, Antalya ve Türkiye’nin önemli kültür-sanat etkinlikleri arasında yerini almıştır…

İlk kez 2006 yılında düzenlenen ve gelenekselleşen, her yıl artan ilgi ve ziyaretçi sayısıyla, Antalya ve Türkiye’nin önemli kültür-sanat etkinlikleri arasında yerini alan Uluslararası Antalya Kum Heykel Festivali (SANDLAND), her yıl Mayıs-Kasım ayları arasında düzenlenmektedir.

Her yıl farklı bir tema ile düzenlenen ve 10’u aşkın ülkeden 30’a yakın kum heykeltıraşın performanslarını sergilediği etkinlik katılan sanatçı sayısı, kullanılan kum miktarı (10 bin ton) ve alan genişliği gibi özellikleriyle Dünyanın en büyük kum heykel etkinliklerinden birisi olmuştur.

2021 yılı teması ‘’ATLANTİS’’ olan Kum Heykel Festivali için, Antalya’nın dünyaca ünlü Lara sahil bandı festival alanında, yaklaşık 10 bin ton nehir kumu kullanılarak, dünyanın birçok ülkesinden katılan profesyonel kum heykeltıraşının performansları neticesinde yaratılan eserleri ziyarete açılacak.

Dünyanın birçok ülkesinden katılan profesyonel kum heykel sanatçılarının yaklaşık 3 hafta süren performansları neticesinde yaratılan muhteşem eserler her gün ziyaret edilebilir. Dünyanın ilk ve tek 12 ay ziyarete açık Kum Heykel Müzesi, 1 Mayıs-1 Kasım arasında her gün 09.30-23.00 saatleri arasında, 1 Kasım-1 Mayıs arasında ise 09.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Artık gelenekselleşen etkinlik her yıl artan ilgi ve ziyaretçisiyle Antalya ve Türkiye’nin en önemli kültür-sanat etkinlikleri arasına girmiştir. 150’den fazla heykelin yer aldığı etkinlik gece ve gündüz ziyaretçilere unutamayacakları bir deneyim yaşatıyor.

Festivalde, yerli sanatçıların yanı sıra, dünyanın birçok ülkesinden gelen profesyonel kum heykel sanatçılarının performansları neticesinde, sadece su ve kum kullanılarak oluşturulan eserler sergileniyor. Sergilenecek kum heykellerin yanı sıra, çocuklara özel atölye, heykellerin yapım aşamalarının anlatıldığı sinevizyon gösterimi, atv safari, paramotor paraşüt vb. etkinliklerin de yer almaktadır.
© 2024 Festival Turları, Dünya Festival Gezileri. Tüm hakları saklıdır