Error: Your upload path is not valid or does not exist: /home/htafesti/public_html/wp-content/uploads Ayder Kardan Adam Şenlikleri Turu | Festival Turları

Ayder Kardan Adam Şenlikleri

Ayder Kardan Adam Şenlikleri
PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Festivalde en büyük kardan adam yapma, kayak yapma, halat çekme gibi yarışmalar yapılıyor.
Festival Turları

Festivalde en büyük kardan adam yapma, kayak yapma, halat çekme gibi yarışmalar yapılıyor.

AYDER KARDAN ADAM ŞENLİKLERİ 

 27–28–29 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Ayder Kardan Adam Şenlikleri’nin çok renkli gelişmelerle sahne alması planlanıyor.

Çamlıhemşin Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneğince (ÇADOKS) düzenlenen ve geleneksel hale gelen Ayder Kardan Adam Şenlikleri, kayak turizmi açısından gelişmekte olan Rize ili Çamlıhemşin İlçesinin 1350 rakımlı Ayder Yaylası’nda düzenlenmektedir. Şenlik her yıl okulların yarı yıl tatiline girmesinin ardından Ocak sonu veya Şubat ayı başlarında Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenmektedir. Rize’deki ve il dışında doğa sporları kulüplerinin katılımıyla gerçekleşen festival renkli görüntülere sahne olmaktadır. En büyük kardan adam yapma, kayak yapma, halat çekme gibi yarışmalar yapılıyor. Yarışmalarda dereceye girenlere hediyeler veriliyor. Kardan adam Şenliklerinde kar yağışına rağmen bazı katılımcılar mangal yakarak ve horon oynayarak şenliğin tadını çıkartır. 

Ayder Kardan Adam Şenliklerinde; karlar üzerine kurulan sahnede yöresel sanatçıların vereceği konsere eşlik edebilir, yaylanın her köşesinde çalan, tulum eşliğinde karlar üzerinde horon tepebilirsiniz. Belki de Kardan adam yapma yarışması ve festivalin en çok tercih edilen aktivitelerinden birisi olan ve özel olarak oluşturulmuş kayak pistinde; şişme deniz botu, çamaşır leğeni, naylon torba, yüzme simidi, lastik şamyel ile karda kayarak, Lazbord etkinliğine katılabilirsiniz.  Akşam havai fişek ve meşaleli kayak gösterilerini izleyip, fotoğraf makinamız ile birbirinden güzel anları yakalayabilirsiniz.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    © 2024 Festival Turları, Dünya Festival Gezileri. Tüm hakları saklıdır