Error: Your upload path is not valid or does not exist: /home/htafesti/public_html/wp-content/uploads Bissau Karnavalı Turu | Gine | Dünya Festival Turları

Bissau Karnavalı (Guinea Bissau Carnival)

Bissau Karnavalı | Gine - Bissau
PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Afro Portekiz geleneklerinin büyük bir karışımı olan Bissau’daki karnavalı, ülke genelindeki en büyük şölenlerden biridir.
Dünya Festival Turları

Afro Portekiz geleneklerinin büyük bir karışımı olan Bissau’daki karnavalı, ülke genelindeki en büyük şölenlerden biridir.

BİSSAU KARNAVALI (Guinea Bissau Carnival)

Tamtam, geleneksel maskeler, timsah derileri giyen ve oklarda donanmış savaşçılar, ilgi çekici başlıkları olan ve sadece inciler giyen genç kızlar ve çağdaş kâğıt hamuru maskeler ile yerli halkın inanılmaz hayal gücü ve yaratıcılığına tanık olacağınız, Afro Portekiz geleneklerinin büyük bir karışımı olan Bissau’daki karnavalı, ülke genelindeki en büyük şölenlerden biridir.

Gine Bisaau Cumhuriyeti’nin başkenti  Bissau’da düzenlenen karnaval, büyük Gine yeteneklerini, etnik gelenekleri ve kültürel sunumları sergileyen heyecan verici programlara sahiptir. Karnavala katılanlar enstrümanların eşlik ettiği geleneksel dansların tadını çıkarır ve herkes,  yapraklardan, inek  boynuzlarından ve kabuklardan hazırlanmış gösterişli kostümler giyer.  Bu eşsiz kutlamada ahşap teknelerde ve büyük kamyonlarda geçit törenleri gerçekleşir

Karnaval, Lent’ten dört gün önce gerçekleşir. Geleneksel olarak bir Hıristiyan kutlaması olmasına rağmen, Bissau Guineans’in  % 10’undan azı kendilerini Katolik olarak adlandırıyor; geri kalanı ya Allah’a ya da ada ve ormanların ruhlarına ibadet eder.

Gine Bisaau Cumhuriyeti’nde elektrik yok ve benzin çoğu insanın karşılayamayacağı kadar pahalı. Dolayısıyla, Rio veya Venedik’in büyük karnavallarında olduğu gibi, ayrıntılı pahalı kostümler yoktur.  Bunun yerine, ülkenin çeşitli farklı kabilelerini temsil eden yüzlerce grup, ahşap tekneler ve eski kamyonlar kiralar. Kabuklardan, inek boynuzlarından, yapraklardan veya şişirilmiş dikenli şimşir kabuğundan yapılmış kostümler giyerek, kültürlerini göstermek için şehre gelirler.

 

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    © 2024 Festival Turları, Dünya Festival Gezileri. Tüm hakları saklıdır