Error: Your upload path is not valid or does not exist: /home/htafesti/public_html/wp-content/uploads Brezilya Çamur Karnavalı ‘’Bloco Da Lama’’ Turu | Dünya Festival Turları

Brezilya Çamur Karnavalı ‘’Bloco Da Lama’’

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Her yıl yüzlerce genç dünyanın dört bir yanından festival alanına gelerek  çamurlara bulanıyor. 3 gün boyunca doyasıya eğleniyor.
Brezilya Festival Turları

Her yıl yüzlerce genç dünyanın dört bir yanından festival alanına gelerek  çamurlara bulanıyor. 3 gün boyunca doyasıya eğleniyor.

Dünyanın en ünlü festivallerinin düzenlendiği Brezilya’da “festival” denilince akla ilk olarak ünlü Rio Karnavalı gelse de ülkede her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve çoğu kimsenin haberinin olmadığı bir “festival” daha var.  Bu ilgi çekici festivalin adı Bloco da Lama (Mud Block) yani Türkçesiyle Çamur Engeli anlamına gelen ismiyle dikkat çeken bu festival, 1986 yıllarında ortaya çıkan bu şaşırtıcı gelenek Rio de Janeiro’dan 201 km mesafedeki Paraty kentinde yapılıyor.

Her yıl yüzlerce genç dünyanın dört bir yanından festival alanına gelerek, Jabaquara plajında toplanıyor ve çamurlara bulanıyor. Her yıl 2 bine yakın katılımcı 3 gün boyunca doyasıya eğleniyor. Müziğin hiç susmadığı, çeşitli dans gösterilerinin sergilendiği, ateş oyunlarının düzenlendiği festivalde tek kural var: çamura bulanmak!  Hemen yanı başında deniz olmasının verdiği rahatlıkla insanların rahatlıkla çamura bulandıkları bu ortamda ortaya bir hayli ilginç görüntüler de çıkıyor elbette.

Çamur’ efsanesi, 1986 yılında Rio de Janeiro ve Sao Paulo arasında, Costa Verde sahilindeki Paraty kasabasındaki ormanda bir grup gencin sivrisineklerden korunmak için vücutlarına çamur sürmeleri, ardından da bu şekilde kasaba sokaklarında gezmeleriyle başladı.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    © 2024 Festival Turları, Dünya Festival Gezileri. Tüm hakları saklıdır