Error: Your upload path is not valid or does not exist: /home/htafesti/public_html/wp-content/uploads Japonya Sakura Çiçeği Turu | Japonya |Dünya Festival Turları

Japonya Sakura Çiçeği

Japonya, sakura çiçeği festivalleriyle dünya çapında tanınmaktadır. Binlerce insan bu şenliklere katılarak sergilenen çiçekleri ilgiyle izlerler.

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Japonya, sakura çiçeği festivalleriyle dünya çapında tanınmaktadır. Binlerce insan bu şenliklere katılarak sergilenen çiçekleri ilgiyle izlerler.
Dünya Festival Turları

Japonya, sakura çiçeği festivalleriyle dünya çapında tanınmaktadır. Binlerce insan bu şenliklere katılarak sergilenen çiçekleri ilgiyle izlerler.

JAPONYA SAKURA ÇİÇEĞİ  (JAPAN CHERRY BLOSSOM)

Japonya, sakura çiçeği festivalleriyle dünya çapında tanınmaktadır. Binlerce insan bu şenliklere katılarak sergilenen çiçekleri ilgiyle izlerler. Sakura, kiraz çiçeği anlamına gelsede aslında kiraz ağacı değildir. Meyve vermiyor ve sadece süs amaçlı yetiştiriliyor. Büyük çoğunluğu bahçe ve parklarda dekorotif kullanım amacıyla yüzyıllar boyunca yetiştirilmektedir. Ne yazık ki Sakura’nın ömrü sadece 7 – 10 gün kadar.

Japonca’da hanami olarak bilinen kiraz çiçeği festivalleri önemli bir gelenek ve ilkbahar boyunca Japonya’nın her yerinde düzenleniyor. Bununla birlikte, nereye giderseniz gidin, japonya’da çiçekleri görmeyi beklemeyin, ağaçlar Japonya boyunca farklı zamanlarda çiçek açarlar.

Hanami geleneği genellikle Sakura (Kiraz) ağaçlarının pembe çiçeklerinin altında yapılan piknikler ile kutlanıyor. Sakuraların en güzel olduğu ünlü piknik yerlerinde yer kapmak amacı ile daha sabahtan itibaren, iş yerlerinden veya diğer topluluklardan nöbetçiler görmeniz mümkündür. Akşam olduğunda bu piknik yerlerinde ızgaralar ve diğer yemekler yapılır. Genelde bu yerler akşamları özel olarak ışıklandırıldığından Sakura çiçekleri harikulade manzaralar oluştururlar. Bazı tapınakların bahçeleri gün batımından sonra özel ışıklar ile aydınlatılıyor. Büyülü manzaralar eşliğinde gece tapınak ziyaretleri de mümkün olmaktadır.

2023’te Japonya’nın kiraz çiçeği mevsimi ne zaman?
Aşağıdaki tarihler, Japonya Meteoroloji Kurumu’nun 16 Mart 2023 itibarıyla resmi kiraz çiçeği tahminine göre verilmiştir.

Tahmin, sonbahar ve kış aylarındaki düşük sıcaklıklar ve geçmiş bölge verileri dahil olmak üzere çeşitli faktörlere dayanmaktadır.

Tokyo Çiçeklenme: 14 Mart / Tam çiçeklenme: 21 Mart
Sapporo Çiçeklenme: 25 Nisan / Tam çiçeklenme: 28 Nisan
Sendailer Çiçeklenme: 28 Mart / Tam çiçeklenme: 2 Nisan
Kanazava Çiçeklenme: 24 Mart / Tam çiçeklenme: 30 Mart
Nagoya Çiçeklenme: 17 Mart / Tam çiçeklenme: 27 Mart
Kyoto Çiçeklenme: 19 Mart / Tam çiçeklenme: 27 Mart
Osaka Çiçeklenme: 21 Mart / Tam çiçeklenme: 28 Mart
Hiroşima Çiçeklenme: 21 Mart / Tam çiçeklenme: 28 Mart
Fukuoka Çiçeklenme: 18 Mart / Tam çiçeklenme: 26 Mart

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    © 2024 Festival Turları, Dünya Festival Gezileri. Tüm hakları saklıdır