Error: Your upload path is not valid or does not exist: /home/htafesti/public_html/wp-content/uploads Lopburi Maymun Festivali Turu | Tayland | Dünya Festival Turları

Lopburi Maymun Festivali

Lopburi Maymun Festivali | Tayland
PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Tayland’ın orta kesimindeki Lopburi kentinde düzenlenen geleneksel “Maymun Festivali” renkli görüntülere sahne olmaktadır.
Dünya Festival Turları

Tayland’ın orta kesimindeki Lopburi kentinde düzenlenen geleneksel “Maymun Festivali” renkli görüntülere sahne olmaktadır.

Her yıl kasım ayının son pazar günü, Tayland’ın orta kesimindeki Lopburi kentinde düzenlenen geleneksel “Maymun Festivali” renkli görüntülere sahne olmaktadır. Bu festival esnasında şehirde yaşayan makak maymunları için, meyve sebzelerle donatılmış devasa bir açık büfe kurularak, devasa bir ziyafet veriliyor.

Etkinliğin çıkış noktası eski bir efsane dayanmaktadır. Efsaneye göre Maymun Kral zor durumda olan Ramayana’nın kahramanı Prens Rama’ya yardım etmiş. Taylandlılar da bu efsaneden yola çıkarak Maymun Kral’ın soyuna şükranlarını sunmaktadırlar.

Kutlama antik Khamer tapınağının görkemli duvarları etrafında yapılmaktadır. Bölgenin en önemli turistik etkinliğine katılan izleyiciler de uzaktan bu manzarayı izleyerek farklı bir keyif yaşıyorlar. Ancak bu kadar rahat ortamı bulan makaklar zaman zaman olayı abartarak insanların ellerindeki yiyeceklere de saldırabiliyor. Ama yine de geriye, festivale katılan on binlerce insan bu değişik ortamın keyfini çıkarmak kalıyor.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    © 2024 Festival Turları, Dünya Festival Gezileri. Tüm hakları saklıdır