Menton Limon Festivali

 

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Fransa’nın sahil kenti Menton’a, Dünyanın dört bir yanından her yıl 200 binden fazla ziyaretçi Limon Festivali’ne katılmak için gelmektedir.
Dünya Festival Turları

Fransa’nın sahil kenti Menton’a, Dünyanın dört bir yanından her yıl 200 binden fazla ziyaretçi Limon Festivali’ne katılmak için gelmektedir.

“La Cité des Citrons” yani Limon Şehir olarak da bilinen Fransa’nın sahil kenti Menton’ta; her yıl şubat ve mart aylarında renkli ve ekşi bir festival düzenlenir. Dünyanın dört bir yanından her yıl yaklaşık 200 binden fazla ziyaretçi Limon Festivali’ne katılmak için, Fransa -İtalya sınırındaki Provence-Alpes-Cote d’Azur bölgesinde yer alan Menton’a gelmektedir.

İlk festival 1933’te yapıldı. O zamanlar Menton Avrupa’nın önde gelen limon ve narenciye üreticisiydi. Bugün narenciye yetiştiriciliğinin ekonomik anlamı azalmıştır. Festivaldeki heykeller için meyve İspanya’dan getirilmektedir.

1933’de bir meyve sergisi olarak başlayan Limon Festivali, dünya medyasının da ilgi odağı olur ve izleyicilere turunçgillerin büyüleyici dünyasını keşfetme imkânı sağlar.

Festivalde yerli sanatçıların turunçgillerle yaptığı heykel, çizgi karakter, kale, yel değirmeni gibi eserler sergilenirken sokaklar dans ve müzikle şenlenir. Festival için her yıl yeni bir tema belirlenir ve turunçgillerden yapılan maketler temayla uyum sağlar. Turunçgillerden yapılan maketler sergilenirken orkestra, bando, yürüyüş grupları ve dans eden insanlarla sokaklarda eğlenceli bir atmosfer oluşur.

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    © 2024 Festival Turları, Dünya Festival Gezileri. Tüm hakları saklıdır