Error: Your upload path is not valid or does not exist: /home/htafesti/public_html/wp-content/uploads Vardavar Festivali Turu | Ermenistan | Dünya Festival Turları

Vardavar Festivali – Ermenistan

Vardavar Festivali | Ermenistan
PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Festival de, herkes sokaklarda koşturur ve gördüğü herkese su döker. Balkonlardan su kovaları ile aşağıdan geçen insanlara doğru su dökenlere sıkça rastlayabilirsiniz.
Dünya Festival Turları

Festival de, herkes sokaklarda koşturur ve gördüğü herkese su döker. Balkonlardan su kovaları ile aşağıdan geçen insanlara doğru su dökenlere sıkça rastlayabilirsiniz.

Vardavar Festivali de; herkes sokaklarda koşturur ve gördüğü herkese su döker. Eğer festival esnasın da Ermenistan’da iseniz, muhtemelen en az bir kez sırılsıklam ıslanacaksınız.

Vardavar’ın tarihi pagan zamanlarına kadar uzanıyor. Antik festival geleneksel olarak su, güzellik, sevgi ve doğurganlığın tanrıçası olan Astghik ile ilişkilendirilmiştir. Astghik’in dini gözetimi ile bağlantılı olan festivaller aslında “Vartavar” olarak adlandırıldı çünkü Ermeniler güllerini kutlama olarak sundular (“vart”, Ermeni’de “gül” anlamına gelir ve “var”, “yükseliş” anlamına gelir). Bu yüzden etkinlik hasat zamanında kutlandı. Vardavar şu anda Paskalyadan 98 gün sonra (14 hafta) kutlanıyor. Vardavar Festivalin de, balkonlardan su kovaları ile aşağıdan geçen insanlara doğru su dökenlere sıkça rastlayabilirsiniz.  

Su, yabancıların ve dostların üzerine dökülen su, günahların temizliğini temsil eder, şehir merkezinde eğlenebileceğiniz gösteriler ve konserler de var…

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
    © 2024 Festival Turları, Dünya Festival Gezileri. Tüm hakları saklıdır