Error: Your upload path is not valid or does not exist: /home/htafesti/public_html/wp-content/uploads Voodoo Festival Turu | Benin | Dünya Festival Turları

Voodoo Festival – Benin

PAYLAŞ
Hareket Noktaları
6-12 Yaş Çocuk Fiyatlandırması
(kişi başı)
Batı Afrika’da Vodun olarak bilinen, Voodoo dinine mensup kişiler tarafından her yıl 10 Ocak tarihinde Ouidah’ta düzenlenen Voodoo Festivali,  sahilde toplanan milyonlarca kişi tarafından kutlanmaktadır.
Benin Festival Turları

Batı Afrika’da Vodun olarak bilinen, Voodoo dinine mensup kişiler tarafından her yıl 10 Ocak tarihinde Ouidah’ta düzenlenen Voodoo Festivali,  sahilde toplanan milyonlarca kişi tarafından kutlanmaktadır.

VOODOO FESTIVAL, BENIN

Benin’in Ouidah şehrinde geleneksel dini ve onunla ilişkili tüm kültleri onurlandıran ulusal bir kutlama günüdür.  

Benin, canlı ve zengin bir kültüre sahip bir ülke olarak geleneklerini yaşattığı birçok festivale de ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliklerden biri de ülkenin en ilgi çekici festivali olan Voodoo Günüdür. Batı Afrika’da Vodun olarak bilinen, Voodoo dinine mensup kişiler tarafından her yıl 10 Ocak tarihinde Ouidah’ta düzenlenen Voodoo Festivali,  sahilde toplanan milyonlarca kişi tarafından kutlanmaktadır.

Her yıl, atalarının ruhlarını çağırmak ve tanrılarını kutlamak için güney Benin’de büyük ve renkli bir festival için bir araya geliyor. Voodoo rahibinin keçi kurban etmesiyle başlayan festival, tamtamlar eşliğinde dans edilerek devam eder.  Okyanus kıyısına kurulan, birbirinden ilginç ritüellerin yapıldığı çadırları ziyaret eden Vodonlar, bir yandan da adakta bulunarak atalarını onurlandırırlar. Vodonlar, bu şekilde Benin’de bulunan bulaşıcı hastalıkların önüne geçtiklerine inanıyorlar. Milyonlarca Vodon, ülkenin refahı için şarkılar söyleyerek dualar ederken diğer tarafta binlerce kişi Voodoo rahibi tarafından kutsanmak için sırada bekler. Voodoo Festivali’ne turistler de seyirci olarak katılmaktadır.

Ouidah, 18. yüzyılda Dahomey ordusu tarafından alındıktan sonra ana köle limanlarından biri olmuştu. Bugün kasaba Afro-Portekiz mimarisine sahiptir. Yerlilerin rahatlığı, dalga sesleri ve davul ritimleri ile uyum gösteriyor.

Ouidah’da ayrıca, Ouidah tarihinin ve köle ticaretinin müzesi olan Python Tapınağı ve Portekiz Kalesi’ni ziyaret edebilir,  kölelerin gemilere bindikleri “dönüşü olmayan” sahile “köle yolunu” izleyebilirsiniz.

Kıyı bölgelerinde Ekvator ikliminin görüldüğü Benin, sıcak ve kurak bir coğrafyaya sahip. Bu nedenle her mevsim rahatlıkla ziyaret edilebilecek ülkeler listesinde kendine yer buluyor ve soğuk kış günlerini geçirebileceğiniz egzotik bir alternatif olarak önce çıkmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir
© 2024 Festival Turları, Dünya Festival Gezileri. Tüm hakları saklıdır